Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması

Bodrum | Haber | News

Muğla

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (GHA) - 15 11.2023 - MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması Ödül töreni Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde düzenlendi. 3. fotoğrfının Muğla'da çeklimediği ortaya çıktı ve ödül iptal edildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’nın Arkeolojik Mirası “Uygarlıkların Kesiştiği Yer Muğla” konulu 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinciliği İstanbul’dan Ahmet Fatih Sönmez, ikinciliği Balıkesir’den Hasan Sayıhan, mansiyon ödülünü Muğla’dan Said Nuri Sargın, Nevzat Çakır Özel Ödülü’nü de Bartın’dan Serdar Aydın kazandı. 3’lük ödülü ise fotoğrafın Muğla’da çekilmemiş olması nedeniyle Türkiye Fotoğraf Federasyonu tarafından iptal edildi.

MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi

MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi

Ödül iptal edildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’nın Arkeolojik Mirası “Uygarlıkların Kesiştiği Yer Muğla” konulu 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması sonrası MBB'den yapılan açıklama ve basın duyurusunda, birinciliği İstanbul’dan Ahmet Fatih Sönmez, ikinciliği Balıkesir’den Hasan Sayıhan, üçüncülüğü Aydın’dan Seçkin Yenici, mansiyon ödülünü Muğla’dan Said Nuri Sargın, Nevzat Çakır Özel Ödülü’nü de Bartın’dan Serdar Aydın'ın kazandığı açıklanmıştı. Ancak ödül dağıtım töreni basın açıklamasında 3.lük kazanan fotoğrafın Muğla'da çekilmediği için ödülün iptal edildiği anlaşıldı. MBB konuyu şöyle açıkladı;

"3’lük ödülü ise fotoğrafın Muğla’da çekilmemiş olması nedeniyle Türkiye Fotoğraf Federasyonu tarafından iptal edildi."

İşte o fotoğraf;

Seçkin Yenici

Yarışma üçüncüsü Seçkin Yenici (İptal edilen 3. lük ödülünü kazanan fotoğraf)

Yarışmanın ödül töreni Muğla Büyükşehir Belediye Başkan vekili Cumhur Çoban’ın katılımıyla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde düzenlendi. Dereceye girenlere ödülleri protokol tarafından verildi. Ödül törenine jüri üyelerinden fotoğraf sanatçıları İsa Çelik, Çerkes Karadağ, Beyhan Özdemir de katıldı.

MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi 2

MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi

Her yıl farklı konu başlıklarında düzenlenen, bu yıl Muğla’nın Arkeolojik Mirası “Uygarlıkların Kesiştiği Yer Muğla” başlığıyla düzenlenen 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması ödül töreninde konuşan jüri üyesi ve fotoğraf sanatçısı Çerkez Karadağ, “6’ncısı düzenlenen uluslararası fotoğraf yarışmasında yer almaktan gurur duyuyorum. Fotoğraf, iletişimin en önemli aracı durumuna gelmiş önemli bir sanattır. Yüz yılımızın belleğini oluşturacak tek araç fotoğraftır. Geçtiğimiz 6 yıla baktığımızla bir hayli yol almışız. Muğla hem geçmişine sahip çıkıyor hem de gelecekte sanatçılara kapı açıyor” dedi.

MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi 3

MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması ödülleri verildi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan vekili Cumhur Çoban ise “Uygarlıkların kesiştiği Muğla’mızda tarihi mirası belgelemek için fotoğraf yarışması düzenlendi. Fotoğraf yarışmasının devam etmesi, yaşatılması iler ki yıllara taşınması için emek harcayan herkese Muğla halkı adına teşekkür ediyorum. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya değer vermeye devam edeceğiz” dedi..

İlk 2

Yarışma birincisi Ahmet Fatih Sönmez

Yarışma birincisi Ahmet Fatih Sönmez

Hasan Sayınhan

Yarışma ikincisi Hasan Sayınhan

TAGS;

MBB 6.Ulusal Fotoğraf Yarışması

Kültür Sanat haberleri

Muğla haberleri