Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

"Gün Olur..." resim ve heykel sergisi

Bodrum | Haber | News

Muğla

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (GHA) - 07.07.2023 - 4 sanatçının Orhan Veli Kanık’ın “Gün Olur” şiirinden yola çıkarak hazırladıkları eserler Bodrum'da sergilenecek.

Orhan Veli Kanık’ın “Gün Olur” şiiri esin kaynakları olan sanatçılar Selin Sade Çöplü, Füge Demirok, Selçuk Eroğlu, Yıldız Tunalı'nın çalışmalarından oluşacak, "Gün Olur..." resim ve heykel sergisi Bodrum'da açılacak.

Sanatsal yeteneklerini son yıllarda akademik çalışmaları ile de kuvvetlendiren sanatçılar; Selin Sade Çöplü, Füge Demirok, Selçuk Eroğlu Yıldız Tunalı, Orhan Veli Kanık’ın “Gün Olur” şiirinden yola çıkarak hazırladıkları tuval resimlerini ve heykellerini 21-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında Turgutreis mahallesi Kadıkalesi Şapelinde sergileyecekler.

Sade, Demirok, Eroğlu ve Tunalı, sanatseverleri bir an olsun herşeyi geride bırakarak; "doğa, renkler ve formlarla dolu, özgürleştiren, yaşam sevinci aktaran ve umut veren sanatsal bir yolculuğa davet ettiklerini" belirttiler.

Selin Sade Çöplü, Füge Demirok, Selçuk Eroğlu ve Yıldız Tunalı’nın son dönem resim ve heykel çalışmalarından oluşan, küratörlüğünü Füge Demirok'un yapacağı sergi 21-31 Ağustos 2023 tarihleri arasında Bodrum, Turgutreis, Club Armonia Bodrum Evleri, Kadıkalesi Şapelinde hergün 10:00-19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

"Gün Olur..." resim ve heykel sergisi

"Gün Olur..." resim ve heykel sergisi

TAGS;

"Gün Olur..." resim ve heykel sergisi

Kültür Sanat haberleri

Muğla haberleri