Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

İdil Biret Müzik Festivali başlıyor

Bodrum | Haber | News

Muğla
HABER

Dolgu değil doğru haber

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (GHA) - 01.07.2023 - Muğla Büyükşehir Belediyesi 4.İdil Biret Müzik Festivali 7 Temmuz’da başlıyor. Tüm ayrıntılar haberde...

7-10 Temmuz 2023 tarihlerinde düzenlenecek Muğla Büyükşehir Belediyesi 4.İdil Biret Müzik Festivali bu yıl Cumhuriyet’in 100.yılı başlığında gerçekleşecek. Festivalde kariyerlerini yurt dışında devam eden dört genç müzisyen sahne alacak.

İdil Biret adını taşıyan ilk müzik festivali olan ve her yıl büyük ilgi gören festivalde bu yıl kariyerini Almanya'da sürdüren piyanist Nihan Ulutan ve kariyerini Amerika'da sürdüren opera sanatçısı Cumhur Görgün, kariyerine Fransa'da devam eden piyanist Güray Başol ile kariyerine İngiltere'de devam eden piyanist Leyla Cemiloğlu solistliğinde gerçekleşecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi 4.İdil Biret Müzik Festivali 2

Dr. Osman Gürün, İdil Biret - 48 Haber Ajansı

Festival Münif Akalın şefliğinde Muğla Büyükşehir Belediye Orkestrası eşliğinde Prof. Dr.Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek. Açılış Konseri piyanist Nihan Ulutan ve opera sanatçısı Cumhur Görgün’den
4. Muğla İdil Biret Müzik Festivali açılış konseri kariyerini Almanya'da sürdüren piyanist Nihan Ulutan ve kariyerini Amerika'da sürdüren opera sanatçısı Cumhur Görgün solistliğinde gerçekleşecek.

7 Temmuz Cuma saat 21.00’da başlayacak açılış konserinde Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle 10. yıl marşı, Mozart’ın 20. Piyano konçertosu ile Mozart, Rossini, Bizet ve Saygun'un konser aryalarından seçmeler seslendirilecek. 10 Temmuz’da Sahne piyanistler Güray Başol ile Leyla Cemiloğlu’nun Festivalin kapanış konseri kariyerine Fransa'da devam eden piyanist Güray Başol ile kariyerine İngiltere'de devam eden piyanist Leyla Cemiloğlu solistliğinde gerçekleşecek.

İdil Biret

İdil Biret, 2022- 48 Haber Ajansı

10 Temmuz Pazartesi saat 21.00’da olacak konserde, Bach’ın Air ve Fa Minor piyano konçertosu, Erkin’in Sinfonietta eseri ve Beethoven’in 3. Piyano konçertosu seslendirilecek.

TAGS;

4.İdil Biret Müzik Festivali

Kültür Sanat haberleri

Muğla haberleri