Kim Kimdir Muğla
BİLGİ

Kim Kimdir Muğla?

Muğla | Bilgi | Information

Who is Who
BİLGİ

Yakup Otgöz

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı(GHA) - 25.05.2023 - Yakup Otgöz kimdir?

Yakup Otgöz

28. Dönem Milletvekili seçiminde (14 Mayıs 2023) AK Parti listesinden Muğla'da 2. sıradan milletvekili seçilen Yakup Otgöz kimidr?

1989 yılında köyü Karadere'de muhtarlık seçimi ile sandıktan çıkmaya başladı. Girdiği tüm Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanan Otgöz, milletvekii seçimini de kazanınca Muğla'dan kazanıp 34 yıldır hiçbir seçimi kaybetmeme unvanını da almış oldu.

Yakup Otgöz, 1957 Karadere'de doğdu. Yakup Otgöz ilkokulu Karadere'de, ortaokulu Muğla Merkez Ortaokulu'nda, liseyi ise Muğla Turgut Reis Lisesi'nde okudu. 1980 yılında Burdur Eğitim Enstitüsü'nden mezun olan Yakup Otgöz, 1980-1983 yılları arası Siirt ve Erzurum'da ilkokul öğretmenliği yaptı.

Yakup Otgöz 2

Yakup Otgöz - 48 Haber Ajansı

Yakup Otgöz, öğretmenlik yaptığı köyünde (Seydikemer, Karadere) muhtar adayı olması istenince 1989 yılında Karadere Mahallesi halkının oylarıyla muhtar seçildi. Otgöz burada 2 dönem muhtarlık yaparken Karadere Mahallesi belde haline getirilip belediyelik olunca 1999 yılında Anavatan Partisi Belediye Başkan adayı olup Karadere Belediye Başkanlığını kazandı

Yakup Otgöz 5

Yakup Otgöz - 48 Haber Ajansı.

Ancak 2002 yılında mevcut koalisyon hükümeti dağılınca AK Parti'ye geçti, AK Parti'den yine belediye başkanı seçildi. 2014 yılına kadar Karadere Mahallesi'nde yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerini AK Parti adayı olarak kazanan ve beldesine hizmet eden Otgöz, Muğla'nın Büyükşehir yapılması ile birlikte Karadere beldesinin mahalleye dönüştürülmesi ile 2014 yılında yeni oluşturulan Seydikemer ilçesinin AK Partili ilk belediye başkanı oldu. Arka arkaya 2 dönem Seydikemer Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Yakup Otgöz 14 Mayıs'ta yapılan milletvekilliği seçimlerine katılmak için belediye başkanlığı görevini bıraktı.

Yakup Otgöz 3

Yakup Otgöz - 48 Haber Ajansı

AK Parti Muğla Milletvekili adayı olarak 14 Mayıs Pazar 2023 günü yapılan 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde AK Parti'den milletvekili seçildi. AK PArti 2023 seçimlerinde Muğla'dan 2 milletvekili seçildi. Otgöz, Kadem Mete'nin ardından listede 2. sıradaydı.

Kadem Mete, Yakup Otgöz

Kadem Mete (Solda) Yakup Otgöz (Sağda) - 48 Haber Ajansı

34 yıl boyunca girdiği hiç bir seçimi kaybemeyen Yakup Otgöz şunları söyledi;

"Muhtarlığa 1989 yılında başladım. 2 dönem muhtarlık yaptım. Köyümüzü belediyelik yaptım. 1999 başladı 2014'e kadar. 1999 yılında Anavatan Partisinden belediye başkanı seçildim. 2002 yılında koalisyon dağıldıktan sonra da AK Parti'ye katıldım. O gün bugündür AK Parti'de hizmet ediyorum. 2014 yılında Büyükşehir yasasından dolayı Seydikemer'de Belediye Başkanlığı yaptım. 9 yıldır da orada çalıştıktan sonra, Allah bize milletvekilliği yolu açtı. Artık 13 ilçeyi omuzlayacağız. Yükümüz ağır ama milletvekili arkadaşım Kadem Mete'yle birlikte altından kalkacağız. Muğlalı tüm hemşehrilerimize ulaşacağız. Muhtarlıktan milletvekilliğine hiç ara vermeden ilk kişiyim diyebilirim. Ben TBMM'de her ilçenin sorunlarını masaya yatıracağım, herkese ulaşacağız."

Yakup Otgöz 4

Yakup Otgöz - 48 Haber Ajansı

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Kim Kimdir?

Kim Kimdir Muğla?

Who is Who